Главная » Файлы » Мероприятия

ПОРАДИ ДОСВІДЧЕНИХ КОЛЕГ МОЛОДОМУ ВЧИТЕЛЮ
10.11.2015, 15:12

Поради досвідчених колег молодому вчителю

- Перед уроком перевірте, чи все потрібне на місці, чи немає непотрібних предметів біля дошки, чи чисто у класі.

- Раціонально використовуйте кожну хвилину уроку.

- Не використовуйте багато часу для перевірки домашнього завдання. Використовуйте різні форми перевірки. Вводьте систему взаємоперевірки.

Поясніть учням мету, завдання уроку.

- Коли пояснюєте новий матеріал, намагайтеся вичленити проблеми, пропонуйте учням вирішувати їх самостійно.

- Не спішіть виправляти помилку учня, краще, якщо її виправлять однокласники.

- Намагайтеся організувати самостійну роботу учнів на уроці.

- На уроці кожен учень має бути на виду, до кожного шукайте індивідуальний підхід.

- При використанні технічних засобів навчання, комп’ютерної техніки, наочності  не марнуйте час, намагайтеся використовувати засоби навчання ефективно.

- При організації самостійної роботи, гри, усних відповідей не квапте учнів.

- Використовуйте всі наявні можливості для реалізації принципів інноваційних технологій.

- Звертайте увагу на виховні аспекти уроку.

- Домашнє завдання потрібно давати з поясненням, до дзвоника. Не затримуйте учнів після дзвоника. Проводьте фізхвилинку.

- Пам’ятайте: кожний урок не повинен бути схожий на попередній.

Рекомендації з підготовки

молодого вчителя до уроку

- Вчитайся у розділ програми, який потрібно вивчити на даному уроці, а в деяких випадках – і в пояснювальну записку до програми.

- Вивчи матеріал цього розділу, питання, теми.

- Сформуй задум уроку, дай відповідь на питання, щоб ти хотів досягнути у результаті його проведення, сформулюй мету уроку.

- Уяви колектив даного класу, уявно намалюй конкретних учнів. Уяви психологію цих учнів, використовуючи мистецтво педагогічного перевтілення, намагайся накреслити їхні дії на шляху до досягнення мети.

- Вибери з усього арсеналу методичних прийомів найоптимальніші для даного матеріалу і для даних учнів.

- Зістав вибрані прийоми зі своїми можливостями, змоделюй свої дії на даному уроці.

- Продумай структуру уроку і зафіксуй все знайдене у плані – конспекті.

- Підготуй наочні посібники, не забудь підготувати і перевірити справність ТЗН.

- Повтори вузлові елементи плану, продумай непередбачені обставини.

Спитай себе: «Ти готовий до уроку?».

Категория: Мероприятия | Добавил: julia_ovcherenko
Просмотров: 409 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0